3 nápoje, ktoré dokonale zregenerujú vašu pleť: Eliminujú vrásky, vyhladia akné

Pleťová regenerácia je kľúčová pre udržanie mladistvého a zdravého vzhľadu pokožky. Vrásky a akné sú problémy, ktoré trápia mnoho ľudí, a preto je dôležité...

K Moskve sa blíži palivová kríza. Začala chýbať nafta, niektoré benzínky ju dávajú na prídel

V Moskve sa momentálne blíži palivová kríza, a to kvôli nedostatku nafty. Niektoré benzínky už začali riešiť tento problém tým, že ju dávajú na prídel. Hoci Krízový štáb tvrdí, že situácia nie je taká vážna, obavy medzi obyvateľmi stále rástli.

Podľa správ je nedostatok nafty v Moskve spôsobený niekoľkými faktormi. Jedným z nich je obmedzenie dodávok z iných krajín počas pandémie Covid-19, kedy mnoho štátov upravovalo svoje výrobné kapacity. Okrem toho, ruské rafinérie čelia problémom spojeným s údržbou a modernizáciou, čo znamená, že nie sú schopné dodať dostatočné množstvo nafty do miestnych benzínok.

V súčasnosti už niektoré benzínky v Moskve dávajú naftu na prídel, čo znamená, že sa predáva iba obmedzené množstvo paliva pre každého zákazníka. Táto opatrná metóda bola zavedená s cieľom minimalizovať kolóny vozidiel a predísť panike medzi vodičmi. Aj napriek tomu sa však kolóny na benzínkach začali vytvárať, keďže nie všetky stanice dostávajú potrebné množstvo nafty.

Objavujúce sa problémy s dodávkou nafty v Moskve vyvolávajú obavy medzi obyvateľmi. Mnohí sa obávajú, že nedostatok paliva môže mať vplyv na ich každodenný život a mobilitu. Zvýšená poptávka a obmedzená ponuka môžu tiež viesť k rastu cien paliva, čo bude mať negatívny dopad na občanov aj na podniky. Vláda však zatiaľ deklarovala, že situáciu dokáže riešiť, a v prípade potreby bude schopná zabezpečiť dodávky paliva z iných častí krajiny.


K Moskve sa blíži palivová kríza. Začala chýbať nafta, niektoré benzínky ju dávajú na prídel